• "Mam nadzieję, że projekt będzie miał swoją kontynuację, bo jest to jedyna okazja do zdobycia takiej wiedzy, której nie przeczytamy w żadnej z książek, a której życzę każdemu - nie odbierze jej Wam już nikt."

    Damian Jankowski Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 we Wrocławiu

  • "Dzięki temu projektowi nauczyłem się jak otworzyć i rozkręcić własny biznes, co według mnie jest dzisiaj jedną z ważniejszych umiejętności, która daje możliwość osiągnięcia sukcesu w życiu."

    Wiktor Jamborski Zespół Szkół nr 18

  • "Przed zajęciami nie mieliśmy pojęcia o tym, jak funkcjonuje działalność internetowa. Teraz niewiele brakuje, żebyśmy rzeczywiście takową otworzyli i wiemy jak to zrobić, co oznacza, że spędzony czas nie został zmarnowany."

    Damian Jankowski Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 we Wrocławiu

Aktualności

3.07.2017

Podsumowując ostatnią, jak dotychczas, edycję konkursu "Mój pierwszy biznes przed dwudziestką" rozmawiamy z jego uczestnikami. O swoich wrażeniach z konkursowych zmagań tym razem opowie nauczyciel/opiekun zespołu - pan Mariusz Musztyfaga z ZSE-A. (więcej…) ... czytaj więcej »

30.06.2017

W ramach podsumowania V edycji konkursu "Mój pierwszy biznes przed dwudziestką" kolejny mini-wywiad z jego uczestniczką. Tym razem o swoich wrażeniach z udziału w przedsięwzięciu opowie Magdalena Wawrzyniak z Zespołu Szkół Ekonomicznych. (więcej…) ... czytaj więcej »

Najbliższe wydarzenia:

Gala finałowa V edycji już niebawem: W czwartek, 22 czerwca, o godzinie 13.00 w auli Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu odbędzie się uroczyste zakończenie i podsumowanie V edycji projektu "Mój pierwszy biznes przed dwudziestką". Szczegóły ostatniego, ale mocnego akordu V edycji projektu wkrótce.

(517) 466-3521

"E-sklep, czyli mój pierwszy biznes w sieci" jest projektem innowacyjnym w skali kraju i pilotażowym w skali miasta. Łączy edukację z rynkiem finansowym, działalnością uczelni wyższych i Urzędem Miasta.

Projekt "Mój pierwszy biznes przed 20tką" to atrakcyjna oferta zajęć warsztatowych dla młodzieży.

Jest to unikalne przedsięwzięcie Urzędu Miasta - Zarządu Obsługi Jednostek Miejskich i Wyższej Szkoły Bankowej, łączące obszary edukacji, przedsiębiorców i rynku finansowego. Ze względu na wysoką wartość merytoryczną i wspieranie proinnowacyjnych postaw wśród młodzieży, projekt został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia.

Zajęcia z uczestnikami projektu prowadzą młodzi i doświadczeni pracownicy naukowi Wyższej Szkoły Bankowej według autorskiego programu. Projekt kładzie nacisk na edukację przedsiębiorczości rozumianej jako zestaw cech, takich jak zdolność analizowania i kojarzenia faktów, umiejętność wyciągania wniosków, świadomość istnienia zjawisk popytu i podaży, wartości i roli pieniądza, racjonalnego oszczędzania i inwestowania, a także konsekwencji zadłużenia, tj. unikania pułapki kredytowej. W skład programu zajęć wchodzą:

Pomysł
i analiza rynku

Biznesplan
i wizerunek

Marketing
i promocja
w Internecie

Tworzenie
i zarządzanie
e-sklepem

Spotkanie
z przedstawicielem
firmy internetowej

Cele projektu

Głównym celem projektu jest przekazanie uczniom szkół ponadgimnazjalnych praktycznej wiedzy na temat założenia i prowadzenia własnego biznesu w sieci. W przeciągu 2 semestrów zajęć pozalekcyjnych uczniowie techników i liceów ogólnokształcących ukierunkują swoje umiejętności korzystania z Internetu na skuteczne i niskokosztowe założenie własnej firmy jako formy funkcjonowania na rynku pracy.

Pierwszym celem pośrednim projektu jest dostarczenie nauczycielom przedsiębiorczości, pełniącym w projekcie rolę opiekunów uczniów, praktycznej wiedzy do prowadzenia zajęć o tematyce e-biznesowej w ramach lekcji przedsiębiorczości po zakończeniu projektu.

Drugim celem pośrednim projektu jest rozbudzenie postaw i zachowań przedsiębiorczych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych poprzez organizację spotkań z przedsiębiorcami praktykującymi w branży IT.

Realizatorzy
projektu

Partnerzy
projektu

Sponsor
strategiczny

Kontakt

  • tel. (71) 798 64 25
  • e-mail: retinal

* Pola obowiązkowe